aplikacje online

Aplikacje online Usługa magazynu danych – dropbox

Posted on: 8 czerwca 2013

  • In: Uncategorized
  • Możliwość komentowania Aplikacje online Usługa magazynu danych – dropbox została wyłączona

Ostatnio popularne jest pojęcie aplikacji w chmurze. Przyzwyczailiśmy się już do poczty online dostępnej z każdego miejsca na Ziemi. Korzystamy z facebooka, twittera, dzielimy się zdjęciami, linkami, tekstami. Niektóre aplikacje na komórkach pozwalają automatycznie wysyłać zdjęcia na facebooka lub bloggera lub do innych serwisów. Wśród tych rozwiązań jest też kategoria dysków online, jak choćby Mój Dysk Google, Adrive czy Dropbox. Mam zamiar skupić się na opisie niektórych ciekawszych funkcji aplikacji dropbox,  której nazwa pewnie nieraz przewinęła Ci się przed oczyma gdy przeglądałeś strony internetowe.

 

Darmowa opcja konta pozwala na przechowywanie 2GB danych, co wydaje się niewielką ilością ale z pewnością wystarczy aby wykorzystać tę przestrzeń na ebooki i zdjęcia robione komórką (z androidem lub windows phone). Najlepszą funkcją Dropboxa jest moim zdaniem funkcja synchronizacji plików, która polega na tym że pliki wymieniane są prawie na bieżąco między urządzeniami z zainstalowaną aplikacją dropbox (i zalogowaną do danego konta).

 

Dane na koncie można też udostępniać znajomym dzięki czemu zdjęcie zrobione przeze mnie na komórce może być bez większego wysiłku widoczne od razu u innych na komputerze a ja nie muszę im tego wysyłać pocztą ani mms-em

W domu wykorzystuję dropboxa do przechowywania ważniejszych danych (ale nie poufnych), które mogą mi się przydać także poza domem (w podróży). Używam go także do przechowywania tekstów częściowo napisanych na jednym komputerze aby móc wrócić do pracy w innym miejscu. Oczywiście pisanie artykułów z użyciem komórki  nie jest poręczne ale zawsze mogę dany tekst przeczytać i pomyśleć nad dalszą treścią. Jest to niewątpliwie duża zaleta bo nie trzeba wysyłać plików emailem, z drugiej jednak strony potrzebny jest dostęp do internetu aby pliki się synchronizowały.

Jeśli posiadamy stały dostęp do internetu i bezprzewodową sieć w domu (co obecnie nie jest rzadkością) to wymiana plików przebiega naprawdę sprawnie i co ważne bez dodatkowych kosztów.

Artykuł został przygotowany z użyciem Dokumentów Google

Reklamy

Wpisy na tej stronie

Czerwiec 2013
Pon W Śr Czw Pt S N
« Czer   Paźdź »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy
%d blogerów lubi to: